Sposób na zdrowie pracując „za biurkiem”?

Każdy pracujący zdalnie sprzed komputera wie, jak trudno po wielogodzinnym maratonie wstać od biurka. Ból pleców, bioder oraz zmęczenie oczu to nie jedyne problemy. Po wielu latach pracy przy biurku o zdrowy kręgosłup trudno. Często pojawiają się oferty producentów oferujące „idealny fotel do pracy przy komputerze”, ale co jeśli nasza praca jest mieszana? Troszkę komputera, trochę dokumentów, a to jeszcze trzeba w międzyczasie coś przepisać?

Wtedy o dobór odpowiedniego fotela i biura nie łatwo, gdyż zmienna praca wymaga od nas znacznej i wielokrotnej zmiany pozycji w ciągu dnia. Wyzwanie prawda?

Problemy ze zdrowiem, a siedzący trybie życia

Poważne problemy z kręgosłupem to częsta przypadłość wszystkich ludzi spędzających dużo czasu „za biurkiem”. Ból pleców skutecznie zniechęca do aktywności, co w znacznej mierze może skutkować nadwagą. Nie bez znaczenia tutaj pozostaje utrudniona perystaltyka jelit wywołana pozycją siedząca. Ale to nie jedyny z listy problemów. Siedzący tryb życia może także prowadzić do powstania żylaków, nadciśnienia, hemoroidów oraz cukrzycy typu 2

Sposób na zdrowie „za biurkiem”?

Na szczęście pojawiło się rozwiązanie problemu. Biurko elektryczne, bo o nim mowa, to propozycja idealna dla każdego, kto wie, że stała wysokość biurka utrudnia mu codzienne funkcjonowanie i wymusza nieprawidłową postawę ciała.

Zdrowotne zalety biurka elektrycznego – dlaczego warto je mieć?

Zalet z korzystania z biurka elektrycznego o regulowanej wysokości można wymienić wiele, ale oto zaledwie parę najważniejszych przykładów:

– dzięki możliwości regulacji wysokości wymusza prawidłową postawę ciała

– zapobiega skrzywieniom kręgosłupa

– zmniejsza ryzyko wystąpienia zwyrodnień kręgosłupa

– znacząco zmniejsza ból pleców (szczególnie w odcinku szyjnym i piersiowym)

– zmniejsza zmęczenie

– pomaga zmniejszyć objawy chronicznych migren

– zapewnia lepsze oddychanie oraz natlenienie organizmu

– dzięki ściągniętym łopatkom zapobiega powstaniu garba

… i wiele innych.

Przede wszystkim jednak prawidłowa postawa sprawia, że mamy więcej energii, przez co zwiększa się nasza produktywność. Jest to szczególne ważne dla wszystkich osób, które nie chcą i nie mogą tracić czasu na spadki energii czy formy.

Autor

  • Urodzony we Wrocławiu, zajmuje się prowadzeniem własnego biznesu. Poza pracą biegacz i kolekcjoner. Fan twórczości polskich literatów.

2 komentarze do “Sposób na zdrowie pracując „za biurkiem”?

  1. Dobre biurka z regulacją to jest to! Sama takiego używam i jestem bardzo zadowolona. Mogłam wyregulować je do własnego wzrostu i dzięki temu nie czuję już bólu w dolnej części kręgosłupa.

  2. Nic nie zastąpi zdrowego ruchu na świeżym powietrzu. Sport i ćwiczenia fizyczne to zdrowie na długie lata.

Możliwość komentowania została wyłączona.